Chlorek magnezu

 

Magnez jest jonem o działaniu uspokajającym. Zmniejsza pobudliwość komórek nerwowych. Zwiększa sprawność sił obronnych ustroju poprzez przyspieszenie dojrzewania limfocytów.

Jest niezbędny dla zachowania fosforu i potasu, aminokwasów oraz wydzielania kwasów przez nerki.

Uczestniczy też w syntezie enzymów i soków trawiennych. Pobudza czynności wątroby. Decyduje o sprawności transportu substancji przez śródbłonek jelit do krwi. Jest niezbędny dla wzrostu kości i ich mineralizacji. Zostało udowodnione, u zwierząt doświadczalnych, że dieta uboga w magnez wyzwala białaczki i inne nowotwory.

Magnez jest nietrwały i szybko sie utlenia. Najkorzystniej jest używać go wtedy gdy robimy przerwę w oczyszczaniu MMS-em wytworzonym z połączenia chlorynu sodu i kwasu cytrynowego

Konsekwencje niedoboru i wskazania:

Niedobór magnezu może doprowadzić do : uszkodzenia mięśnia sercowego i zaburzeń naczyniowych, miażdżycy, alergii, chorób skórnych, wątroby, jelita grubego, nerek, zaburzeń miesiączkowania, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, zaburzeń okresu przekwitania, szybszego starzenia, osteoporozy.

Dostatek chroni serce i naczynia krwionośne, przeciwstawiając się gromadzeniu nadmiaru wapnia na ich ściankach, przez co działa przeciwskurczowo. Zwiększa żywotność i ruchliwość plemników, wpływa korzystnie na rozwój płodu, działa stabilizująco na uwalnianie estrogenów, co prowadzi to do łagodniejszego przebiegu menopauzy. Zapobiega nadmiernemu uwodnieniu soczewki i jej zmętnieniu. Zwiększenie zawartości magnezu w diecie a szczególnie w postaci chlorku magnezu powoduje wzrost (aż do 4 razy) siły niszczenia bakterii przez białe ciałka krwi. Chlorek magnezu zmiękcza i rozpuszcza osady wapniowe na ściankach naczyń krwionośnych ułatwiając dostęp do nanobakterii fagocytom i MMS-owi, który przygotowujemy z 28%chlorynu sodu, Chlorek magnezu wzmacnia odporność komórek na infekcje, chroni przed wyniszczeniem (nowotwory), zmniejsza samoistne poronienia, wydłuża okres ciąży, sprzyja poprawianiu się wskaźników świadczących o lepszym rozwoju noworodka (waga, wzrost, obwód głowy). W profilaktyce osteoporozy jest równie ważny jak wapń. Zwiększając sprawność sił obronnych ustroju, związki magnezu mogą wspomagać leczenie infekcji, skracając czas choroby i przyspieszając zdrowienie.

PRZYGOTOWANIE i UŻYCIE:

Jeśli używasz MMS-a z chlorynu sodu, chlorek magnezu stosuj z odstępem, co najmniej 3-4 godzin przed lub po użyciu MMS

 

Sposób nr1: Jeśli w buteleczce jest proszek odkręć nakrętkę, wyjmij zakraplacz i do proszku  (ok.17 g), dodaj powoli, najlepiej kroplomierzem ok.10ml ciepłej przegotowanej wody. Gdy proszek się zamoczy i buteleczkę napełnisz wodą, włóż zakraplacz i zakręć nakrętkę. Wstrząsając doprowadź do rozpuszczenia proszku. w ten sposób otrzymasz stężony roztwór chlorku magnezu.
Jeśli w buteleczce jest płyn, proszek jest już rozpuszczony,  dysponujesz stężonym roztworem.
Oblicz dobową dawkę:1kroplę na 1kg wagi na dobę. Korzystne użycie to podzielić dobową dawkę na dwie lub trzy części np. przy wadze 60kg, użyj 30kropli 2x dziennie lub 3xdz. po 20 kropli.
Rozpuść zalecaną ilość kropli w 50-100ml wody. Pij po posiłkach, a przy zaparciach przed jedzeniem.
W stanach chorobowych można w pierwszym tygodniu pić na dobę 2 lub 3 krople roztworu na 1kg wagi dzieląc dobową dawkę na trzy. Można też smarować nogi  przy pękających naczynkach lub kurczach.

Stężony roztwór zwany oliwą magnezową można też używać jako dezodorant.

Przygotowanie : Do buteleczki z płynem dodajemy 1-2 krople wybranego olejku zapachowego i silnie wstrząsamy. Przed każdym smarowaniem pocących się miejsc wstrząsamy buteleczką.

Mieszanka – koktajl
Bardzo korzystnie jest przygotować, tuż przed wypiciem, z rozpuszczanych w wodzie potrzebnych organizmowi pierwiastków
W 1/2 szklanki wody, rozpuścić całość lub 1/2część dobowej dawki; 
jodek potasu, chlorek magnezu, witamina C, glukonianu cynku, inne …
pić 15min po posiłkach

Po 2-3miesiącach uzupełniania niedoborów lub gdy czujesz się znakomicie możesz stosować koktajl profilaktycznie 1xdziennie z 1/2dawki dobowej, w/w składników.

Sposób nr2: Zawartość buteleczki (ok.17 g) możesz rozpuścić w 1/2litra niegazowanej najlepiej źródlanej wody, i przechowywać w lodówce. Pić na dobę 1 ml roztworu na 1kg wagi ( np.50ml przy wadze 50kg), dawkę dobową w całości lub w/g podziału ze sposobu nr1.

 

Jeżeli wystąpi biegunka rób przerwę w stosowaniu zarówno chlorku magnezu jak i MMS-a przyrządzonego z chlorynu sodu.

 

Produkt spożywczy     Zawartość magnezu*
Ziemniaki                       20 mg/100 g
Szczypior                       44 mg/100 g
Liście mniszka                 36 mg/100 g
Karczochy                      26 mg/100 g
Czosnek                         35 mg/100 g
Burak czerwony              25 mg/100 g
Rzeżucha ogrodowa        40 mg/100 g
Rzeżucha wodna            34 mg/100 g
Owoc róży dzikiej           104 mg/100 g
Rodzynki bez pestek       45 mg/100 g
Morela suszona              50 mg/100 g
Daktyle suszone             50 mg/100 g
Figi suszone                   70 mg/100 g
Migdały                         170 mg/100 g
Orzechy włoskie             130 mg/100 g
Nasiona sezamu             345 mg/100 g
Nasiona słonecznika łuskane     420 mg/100 g
Orzechy ziemne             165 mg/100 g
Tofu                             103 mg/100 g
Fasola Jasiek                  200 mg/100 g
Mleko kozie                   15 mg/100 g
Mleko krowie z udoju bezpośredniego     12 mg/100 g
Jaja kurze                     6-7 mg/100 g
Schab                          25 mg/100 g
Chleb pszenny pełnoziarnisty     90 mg/100 g

 

.