Jodek Potasu

Jodek Potasu

Związek nieorganiczny, połączenie jodu i potasu, w przyrodzie obecny jest w wodzie morskiej.
Kryształy JK rozpuszczone w wodzie w ilości 1g KJ w 1ml tworzą roztwór stężony nasycony.
Jodek potasu polepsza produkcję energii, pracę enzymu/pompy Na+/K+ATP-aza.
Zapobiega rakowi, jest też skuteczny w eliminowaniu drożdżaka candida, sporotrychozy, miażdżycy, otyłości, syndromu zmęczenia, innych.

DAWKI: ilość kropli / na x kg wagi ciała
Dla zdrowych: dawka optymalna – 1kropla na 10kg na dzień,
Profilaktyka: ½ dawki optymalnej lub co drugi dzień dawka optymalna.
Dla dolegliwości ostrych, np. zatrucie, stan zapalny, duża nadczynność tarczycy, można  zastosować okresowo 2- 3krople na10kg na dzień, czyli dawkę ekstremalną.

MOJE UŻYCIE
Stosowną do wagi ciała ilość kropli wlewam do wody w ilości 1kropla na 10-20ml wody
Nie miałem dolegliwości i w celach oczyszczających stosowałem jodek potasu przez 3 miesiące codziennie w dawce optymalnej, teraz piję profilaktycznie.
Przy problemach z oczami stosowałem 1xdziennie 1kroplę rozcieńczonego wodą roztworu JK z dawki takiej jak do wypicia, do każdego oka, a po 5min przemywałem wywarem ziołowym z zestawu 130 i stosowałem kompres z tego samego naparu.
Mi najlepiej jest stosować JK 1x dz. rano po śniadaniu, mam wtedy dużo energii by pomagać chorym. Jeżeli ktoś potrzebuje czuwać w nocy lub ma nocną pracę może pić jodek wieczorem, będzie wtedy ożywiony całą noc.
Roztwór jest nasycony i może zmienić barwę na słomkową

Brak jodku potasu to nie tylko wole i choroby tarczycy, to też matołectwo, torbiele i rak piersi, rak żołądka, jąder, jajników, także mięśniaki, zła praca jelit, itp.

Funkcje jodku potasu nie związane z tarczycą: usuwa z organizmu toksyczne metale – ołów, kadm aluminium, rtęć, fluorki, bromki, także biologiczne toksyny. Wzmacnia odporność i chroni przed nienormalnym rozrostem bakterii w przewodzie pokarmowym. Jodek potasu wzmacnia energie zdrowych komórek i stymuluje obumieranie słabych tkanek, takich jak rakowe, zarażone wirusami, zatrute. Słabe lub zdegenerowane komórki usunięte w porę a zdrowe wzmocnione to warunki, które umożliwiają i przyspiesza regenerację. 
Przy usuwaniu fluoru i bromu z narządów może powstawać więcej śluzu, np. katar nosa i podobne do trądziku zmiany na skórze. Ważne by w tym czasie, dostarczyć organizmowi właściwe ilości selenu, cynku, magnezu, krzemu oraz nienasycone kwasy tłuszczowe omega. Przyjmujący jodek potasu, są pełni energii, maja jaśniejszy umysł, lepiej i krócej śpią, poprawia im się cera i ruchy jelit. Czują ciepło, gdy jest zimno.

Pij jodek potasu rano po śniadaniu a MMS wieczorem przed snem,.

 

JODEK POTASU a PROMIENIOWANIE /Three Mile Island, Czarnobyl, Fukushima /

Dr David Brownstein mówi: “13 miligramów jodu na dzień zapobiega w przybliżeniu, w 96 procentach, łączenie się radioaktywnego jodu z gruczołem tarczycy. To jest przybliżona dzienna dawka jodu spożywana przez Japończyków. To stanowi ponad 100-krotną średnią dzienną dawkę spożywaną przez amerykanów. Pamiętaj, że nie tylko gruczoł tarczycy jest narażony na działanie radioaktywnego jodu. Piersi, jajniki, macica, prostata, skóra oraz pozostałe narządy, wszystkie one wiążą jod i potrzebują jodu do optymalnego funkcjonowania. Właściwie każda komórka w naszym organizmie potrzebuje jodu do optymalnego funkcjonowania. Zatem, jeśli mamy niedobór jodu, wystawienie na działanie radioaktywnego jodu może potencjalnie skutkować uszkodzeniem wszystkich komórek ciała. Moje doświadczenie pokazuje, że ponad 95 procent pacjentów ma niedobór jodu. Uważam, że niedobór jodu jest jedną z podstawowych przyczyn epidemii raka piersi, tarczycy, jajnika, macicy i prostaty. Ponadto niedobór jodu jest przyczyną zaburzeń tarczycy, w tym choroby Hashimoto, choroby Grave, wola oraz niedoczynności tarczycy. W ciągu ostatnich 30 lat nasz poziom jodu spadł o 50 procent. W tym czasie wszystkie powyższe warunki wrosły prawie do epidemicznych wartości.”

JEŻELI DOSZŁO DO WCHŁONIĘCIA PRZEZ ORGANIZM RADIOAKTYWNYCH IZOTOPÓW UŻYJ
zest 6 z palety HERBAT E. KOZŁOWSKIEGO

 

 

Budzimy się rano w poniedziałek, a nagłówki mówią: Nowy słup dymu wznoszący się z przegrzanej elektrowni jądrowej w Japonii wypędził pracowników z tlących się zgliszczy i rozwiał nadzieję na przełom w kryzysie nuklearnym po trzęsieniu ziemi, zwiększając ryzyko niekontrolowanego promieniowania. Dzisiaj (24.03.br) Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oświadczyła, że poziom promieniowania w żywności po trzęsieniu ziemi, które uszkodziło elektrownię atomową, był poważniejszy niż wcześniej sądzono, przyćmiewając oznaki postępu w walce o zapobieżenie katastrofalnego stopienia rdzeni reaktorów.

Rząd trzeciej na świecie co do wielkości gospodarki upierał się, że nie ma powszechnego zagrożenia promieniowaniem, ale potwierdził, że świeże artykuły żywnościowe wykazują oznaki skażenia.
Dwuznaczna mowa oficjalnie się rozpoczęła, więc teraz wiemy, że problem jest realny, niebezpiecznie mroczny, i w taki sposób, że będziemy traktowani jak krowy zamiast jak inteligentne istoty ludzkie. Od 19 marca 2011 tylko w trzy krótkie dni przeszliśmy na skraj niewyobrażalnej katastrofy, która nie wydaje się być tak zła, jeśli czytasz prasę głównego nurtu. Tylko lekkie opady radioaktywne przewidziane na weekend nad południową Karoliną. Nie ma się o co martwić!
W sobotę 19-go japoński rząd oświadczył, że radioaktywny jod pojawił się już w wodzie kranowej w Tokio i pięciu innych regionach. Oczywiście dodali w dwuznaczny sposób, że to tylko „małe, ale bezpieczne ilości” tego trochę bardzo niebezpiecznego czegoś.
Najlepszy sposób wyjaśnienia tego zdarzenia: Największy na świecie kompleks nuklearny jest obecnie w procesie stawania się najgorętszym na świecie emiterem radioaktywnym z zabójczym plutonem w zestawie. Bardzo szybko nastaną ciężkie opady i nikt nie będzie chciał być na ścieżce smugi. Już rozpoczynają pomiar ekspozycji ludzi z miejsca katastrofy z punktu widzenia równoważności ilości prześwietleń tomografii komputerowej, na które są wystawieni tak jakby te medyczne naświetlania były bezpieczne, a nie są.
Elektrownie atomowe są naprawdę niebezpiecznymi obiektami wdrożonymi do praktycznego zastosowania na podstawie umowy, że mogą one być “całkowicie szczelne dla promieniowania”, podczas gdy broń radioaktywna popełnia niedopuszczalne przestępstwo rozprzestrzeniając materiały promieniotwórcze w środowisku. – Profesor Katsuma Yagasaki
W miejscu samej elektrowni, z prawie wszystkimi reaktorami i basenami zużytego paliwa w różnych stadiach stopienia, mamy super zabójczą sytuację, która może się tylko pogorszyć. Reprezentant Michael Burgess, republikanin z Teksasu, poprosił o szczegółowe informacje na temat poziomu promieniowania w japońskiej elektrowni jądrowej. „Czy mówimy o odpowiedniku prześwietlenia rentgenowskiego klatki piersiowej? Prześwietlenia tomografii komputerowej?” – spytał. Gregory B. Jaczko, przewodniczący Komisji ds. Energii Atomowej odpowiedział: “O poziomach, które byłyby śmiertelne w dość krótkim czasie. “
Harold Denton, były wysoki rangą urzędnik Komisji ds. Energii Atomowej Stanów Zjednoczonych miał do czynienia z kryzysem na Three Mile Island, prowadząc codzienne konferencje prasowe. Mówiąc o sytuacji w Japonii powiedział: „To jest z pewnością znacznie gorsze niż Three Mile Island”. Lecz Japończycy jeszcze nie oceniają tego tak poważnie, ale z każdym mijającym dniem zobaczą i będą zmuszeni przyznać się do większego niż tylko częściowego zniszczenia północnej części swego kraju, która najprawdopodobniej zawiera metropolitalny obszar Tokio z 30 milionami ludzi.
Walczą tam odważni ludzie, co mogłoby zakończyć przegraną walkę z atomowym Armagedonem dla Japonii, a nawet innych dużych części półkuli północnej. Ci wszyscy ludzie na pewno umrą, są tak blisko, że muszą ich oblewać armatkami wodnymi z wozów strażackich i policyjnych.
Część z tego zabójczego materiału już spada w “bezpiecznych” dawkach w Kaliforni i każdemu się tam mówi, żeby się tym nie przejmował – to jest całkowicie bezpieczne. I chociaż może to być zmierzone instrumentami oni chcą żebyś wierzył, że twoje komórki nie będą wychwytywać radioaktywnych cząsteczek.
Pewien dyplomata, który ma dostęp do monitoringu promieniowania przez ONZ-towską Organizację Zakazu Rozprzestrzeniania Prób z Bronią Jądrową powiedział Associated Press we Wiedniu, że początkowe odczyty pokazują, że promieniowanie faktycznie dotarło do Kalifornii.
Lecz  jest ono małe, co jest „dobre”dla ciebie więc na prawdę nie martw się o to.
Lepiej uwierz – jestem śmiertelnie poważny, że niektórzy ludzie będą walczyć dla diabła, dla śmiertelnej zasady, którą jest radiacja. Widziałem lekarzy walczących o prawo do użycia w szczepionkach zabójczej rtęci, a większość dentystów nie zrezygnowała całkiem z amalgamatów stomatologicznych naładowanych rtęcią. Prawie wszyscy w medycynie i stomatologii uważają, że fluor jest wspaniały dla dzieci. Kiedyś byli psychologowie, którzy rzeczywiście posunęli się tak daleko, że rozpowszechniali nową filozofię, iż seksualne wykorzystywanie dziecka tak naprawdę nie jest taką złą rzeczą. Hasłem tutaj jest brak zdrowego rozsądku – ale zgadzam się. Promieniowanie jest zdrowe, wychodząc na słońce bez toksycznych filtrów przeciwsłonecznych wystawiasz się na zdrowe promieniowanie, które dostarcza najwspanialszych, dających życie efektów biochemicznych. Lecz my zamierzamy mówić o naprawdę paskudnym promieniowaniu pochodzącym z Japonii, więc zobaczmy w końcu jakie są dawki i ekspozycje.
Zasadniczo kierując się przepisowymi limitami Komisji Nadzoru Energetyki Atomowej (AECB) możemy obliczyć, że 0,1 mikrogram plutonu może być nadmierną dawką dla jednej osoby, jednocześnie zauważając, że maksymalny bezpieczny limit ekspozycji mieści się pomiędzy – 0,56 mikrogramów dla maksymalnej ekspozycji całego ciała, a 0,25 mikrogramów dla ekspozycji płuc. „Eksperymenty na psach gończych sugerują, że około 27 milionowych grama nierozpuszczalnego plutonu wystarczyłoby, aby z pewnością spowodować u dorosłego człowieka raka płuc, ze znaczącym ryzykiem powiązanym z dużo mniejszymi dawkami”, donosi ruch Lekarze Przeciw Wojnie Nuklearnej (IPPNW). Według Kanadyjskiej Koalicji Odpowiedzialności Atomowej (CCNR) 0,1 grama byłoby nadmierną dawką dla miliona ludzi, 1,0 gram dla 10 milionów ludzi, 100 gramów dla 1 miliarda ludzi i 600 gramów dla 6 miliardów ludzi.
“Szybkie uwolnienie jednego kilograma plutonu na powierzchni gruntu w rozproszonej, możliwej do wdychania postaci spowodowałoby zagrożenie zdrowia publicznego pierwszego stopnia. Stężenie plutonu w powietrzu mogłoby być rzędu setek mikrogramów na metr sześcienny powietrza w odległości jednego kilometra od miejsca uwolnienia. Osoby oddychające tym powietrzem wchłonęłyby wystarczającą ilość plutonu, żeby z pewnością wywołać raka w ciągu minut” powiedział Dr. Edwin S. Lyman z Instytutu Nadzoru Atomowego (NCI).
To jest koszmar nad koszmary. W tamtej elektrowni znajdują się niesamowite ilości plutonu, które równie dobrze mogłyby postawić nas wszystkich w stanie ponadkrytycznego zagrożenia.
350 ton uranu jest równoważna około 1 kilogramowi plutonu. – Dr. Chris Busby
Pentagon wprowadził świat w błąd deklaracjami, że jego zubożony uran (DU) jest bezpieczny. Kłamali na temat zubożonego uranu, niezależnie od liczby ich własnych żołnierzy, którzy zachorowali i umarli od niego oraz od toksycznych szczepionek, które podają w olbrzymich dawkach zanim żołnierze zostaną rozmieszczeni na arenach wojny. Pentagon utrzymywał, że pociski DU są bezpieczne, ponieważ zawierają one tylko nieznacznie radioaktywny uran, podczas gdy w rzeczywistości zubożony uran także zawiera niewielkie ilości plutonu oraz innych wysoce radioaktywnych elementów. Prawda wyszła na jaw pomimo prób jej zatajania przez władze.
Od II wojny światowej, nagromadzone promieniowanie powiększyło ładunek promieniowania dla globalnej społeczności. Testowanie broni nuklearnej, elektrownie jądrowe, wypadki nuklearne takie jak Three Mile Island i Czarnobyl oraz straszne wypadki jądrowe z lat poprzednich w Rosji przyczyniły się do wzrostu ogólnego zanieczyszczenia promieniowaniem środowiska naturalnego na świecie. Nie możemy uciec przed naświetleniem ponieważ oddychamy powietrzem, pijemy wodę i jemy żywność ze skażonych gleb.
Kiedy uran spala się tworząc cząsteczki, dostaną się one do ludzkich organizmów połknięte wraz z wodą pitną i pożywieniem lub wchłonięte z powietrzem. W tym przypadku całe promieniowanie i chemiczna toksyczność zostanie uwolniona w ciele. – Profesor Katsuma Nagasaki

 

Według dr Katsuma Yagasaki “cząsteczki pyłu zubożonego uranu (DU) mogą przedostawać się do ludzkich organizmów, a raz wchłonięte do organizmu, staną się dziesiątki milionów razy bardziej niebezpieczne. Nowo ujawnione dane wskazują, że promieniowanie o niskim natężeniu najprawdopodobniej bardziej powoduje nieprawidłowości biochemiczne niż intensywne promieniowanie o wysokim natężeniu. Lekceważenie zagrożenia promieniowaniem o niskim natężeniu jest błędem.”
Po kampanii “Szok i przerażenie ” w Iraku w 2003 r., bardzo drobne cząsteczki zubożonego uranu zostały wychwycone wraz z większymi cząstkami piasku i pyłu na filtrach w Wielkiej Brytanii. Cząstki te przedostały się w 7-9 dni z irackich pól bitewnych, aż z odległości 2400 mil. Promieniowanie mierzone w atmosferze zwiększyło się czterokrotnie w ciągu kilku tygodni po rozpoczęciu kampanii z 2003 r., a na jednym z pięciu stanowisk monitoringowych, mierzone poziomy wymusiły ogłoszenie dwóch oficjalnych alarmów w Brytyjskiej Agencji Ochrony Środowiska.
W ciągu dziewięciu dni od rozpoczęcia wojny w Iraku w dniu 19 marca 2003 r., wyższe poziomy uranu zostały wychwycone na pięciu stanowiskach w Berkshire. – London Times

 

Ministerstwo Obrony Narodowej odmówiło uznania możliwości jakiegokolwiek powiązania pomiędzy stosowaniem broni atomowej w Iraku i tych odczytów w Anglii, mówiąc, że uran był pochodzenia naturalnego i nie ma żadnych dowodów, że zubożony uran przybył do Brytanii z Iraku.

Według dr Chrisa Busby i dr Saoirse Morgan, którzy zmusili rząd brytyjski do wyjawienia powyższych informacji, “Na podstawie średniego wzrostu stężenia uranu w powietrzu o 500nBq/m3 wykorzystujemy dane dotyczące oddychania żeby obliczyć, że każda osoba w okolicy wchłonęła około 23 mln cząstek uranu o średnicy 0,25 mikrona. O ile nam wiadomo, jest to pierwszy dowód na to, że aerozole uranowe powstałe w wyniku zastosowań militarnych przemieszczają się tak daleko.” Wojskowi, istotni udziałowcy we wszystkim co atomowe, bawili się w atomowe strzelanie na polu bitwy, a to coś wraca z powrotem do domu. Jak zwykle oni nic by nam, szarym obywatelom o tym nie powiedzieli. Czy powiedzą nam kiedy w Japonii sprawy wymkną się całkowicie spod kontroli?
Ta wstrząsająca prawda z tego wszystkiego prowadzi nas do wniosku, że promieniowanie z łatwością przemieszcza się wraz z wiatrami oraz prądami strumieniowymi na długie, bardzo długie dystanse, więc jest wielkim błędem zakładać, że jesteśmy poza zasięgiem szkodliwego oddziaływania. Busby i Morgandoskonale to wyjaśnili, że dowód z niniejszej analizy jest ukryty w wynikach, np. te odkryte wzrosty wartości jasno pokazują, że cząsteczki uranu są w stanie przemieszczać się na duże odległości”.
Busby i Morgan kontynuują: “Mimo wielu dowodów na to, że aerozole uranu są długowieczne w środowisku i są w stanie przemieszczać się na znaczne odległości, jest to pierwszy dowód, o ile nam wiadomo, że są w stanie pokonać tysiące mil. Odległość przebyta z Bagdadu do Reading, podążając za modelami wiatru dającymi się wywnioskować w tym czasie z systemów ciśnieniowych, wynosi około 2500 mil. Pomimo, że na początku trudno uwierzyć w to przenoszenie, to regularne przypadki napotkania piasku pustynnego, które mają miejsce w Wielkiej Brytanii powinny nauczyć nas, że ta planeta nie jest tak wielkim miejscem, i że jeśli chodzi o pewne długowieczne czynniki zanieczyszczające atmosferę, żaden człowiek nie jest wyspą.
Po przebyciu 2500 mil, jeżeli ekspozycja dla Anglii wynosiła 23 miliony cząsteczek uranu, to niech ktoś zgadnie jaką wartość osiągnął opad w Stanach Zjednoczonych. Istnieje prawdopodobieństwo, że każdy na północnej półkuli został skażony w większym lub mniejszym stopniu.

 

Specjalna nota o jodzie dr Miller mówi:
“Radioizotopy powstałe w wyniku awarii jądrowych związanych z wytwarzania energii elektrycznej stanowią istotne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia ze względu na ich absorpcję przez tarczycę. Miejscowe stosowanie roztworu jodu (I) okazało się skuteczne w blokowaniu absorpcji tarczycy, po doustnym podaniu jodu-131 (131I) u ludzi. Zaaplikowanie roztworu jodu na skórę brzucha skutkowało w przybliżeniu 82 procentowym zmniejszeniem poboru jodu-131 przez gruczoł tarczycy. Skuteczność była zróżnicowana wśród osobników i mogła zależeć od zastosowanej ilości oraz miejsca aplikacji. W każdej badanej grupie obserwowano podwyższone stężenia jodu w surowicy. To może stanowić atrakcyjną alternatywę masowej metody ochrony przed radioizotopami jodu pochodzącymi z awarii nuklearnych. Koncentracja jodu w surowicy osiągnęła wartość szczytową po około 2 godzinach od miejscowego podania roztworu jodu.”
Dr David Brownstein mówi: “13 miligramów jodu na dzień zapobiega w przybliżeniu, w 96 procentach, łączenie się radioaktywnego jodu z gruczołem tarczycy. To jest przybliżona dzienna dawka jodu spożywana przez Japończyków. To stanowi ponad 100-krotną średnią dzienną dawkę spożywaną przez amerykanów. Pamiętaj, że nie tylko gruczoł tarczycy jest narażony na działanie radioaktywnego jodu. Piersi, jajniki, macica, prostata, skóra oraz pozostałe narządy, wszystkie one wiążą jod i potrzebują jodu do optymalnego funkcjonowania. Właściwie każda komórka w naszym organizmie potrzebuje jodu do optymalnego funkcjonowania. Zatem, jeśli mamy niedobór jodu, wystawienie na działanie radioaktywnego jodu może potencjalnie skutkować uszkodzeniem wszystkich komórek ciała. Moje doświadczenie pokazuje, że ponad 95 procent pacjentów ma niedobór jodu. Uważam, że niedobór jodu jest jedną z podstawowych przyczyn epidemii raka piersi, tarczycy, jajnika, macicy i prostaty. Ponadto niedobór jodu jest przyczyną zaburzeń tarczycy, w tym choroby Hashimoto, choroby Grave, wola oraz niedoczynności tarczycy. W ciągu ostatnich 30 lat nasz poziom jodu spadł o 50 procent. W tym czasie wszystkie powyższe warunki wrosły prawie do epidemicznych wartości.”
O Autorze:
Mark A. Sircus, Ac., OMD, jest dyrektorem International Medical Association Veritas (IMVA)http://www.imva.info/ .
http://www.naturalnews.com/031823_Japan_radiation.html