Nalewka Glistnik + Orzech

 

NALEWKA ORZECHOWA i SOK GLISTNIKA
Stosuje się przy nieżytach przewodu pokarmowego, biegunce bakteryjnej, zatruciach, owrzodzeniach, guzach, krwawieniach w przewodzie pokarmowym, przy nowotworach, oraz do niszczenia pasożytów przewodu pokarmowego, w profilaktyce cukrzycy oraz zewnętrznie do leczenia grzybicy, trądziku, zapaleń ropnych.
Nalewka i sok użyte doustnie działają uspokajająco, nasennie, rozluźniająco, przeciwbólowo, przeciwdrgawkowo, zapobiegają migotaniu przedsionków i komór, znoszą częstoskurcz, inicjują rozpad komórek nowotworowych, eliminują stany zapalne układu moczowo-płciowego i wielu innych infekcji, np. gardła zatok, oskrzeli. Rozkurczają też mięśnie gładkie i poprzecznie prążkowane regulują pracę tarczycy, ułatwiają odtrucie z metali ciężkich m.in. rtęci, obniżają ciśnienie i poziom cholesterolu, znoszą również szybko kolkę nerkową, żółciową i jelitową.

Orzech włoski
Liście i łupiny zawierają w obfitej ilości wiele potężnie działających środków antyseptycznych.
Napar z suszonych liści lub nalewka z owoców działają ściągająco na błony śluzowe, przeciwkrwotocznie, grzybobójczo, przeciwzapalnie, odtruwająco, poprawiają trawienie i przyswajanie pokarmów, w krwi, działają bakteriobójczo w stosunku do, paciorkowców, gronkowców, bakterii duru brzusznego, czerwonki i innych, często odpornych szczepów.

Glistnik
Sok jest silnym środkiem żółciopędnym, żółciotwórczym i hepatoprotekcyjnym (ochraniającym miąższ wątroby), antyhepatotoksycznym (zapobiegającym uszkodzeniu wątroby). Kwas kawowy i ferulowy zawarte w glistniku mają właściwości przeciwzapalne, immunostymulujące, przeciwmiażdżycowe, antyagregacyjne (zapobiegające zlepianiu się krwinek).
Alkaloid sangwinaryna obecna w glistniku, czyli jaskółczym zielu, jest promotorem apoptozy komórek nowotworowych (programowanej śmierci komórki), posiada właściwości antyproliferacyjne (antypodziałowe) w stosunku do komórek nowotworowych). Glistnik działa też antymitotycznie w stosunku do guzów nowotworowych, hamuje angiogenezę (unaczynianie tkanki nowotworowej).
Alkaloidy glistnika rozszerzają też drogi oddechowe i naczynia wieńcowe, ułatwiają oddychanie.

ZALECENIA
Wewnętrznie:
3x dziennie po 30kropli na 2-3 łyżki wody, 5min przed posiłkiem. Dzieci ½ dawki.
przy nowotworach, w leczeniu kamicy żółciowej i moczowej, stanów bólowych pooperacyjnych po usunięciu pęcherzyka żółciowego, żółtaczki, wirusowego zapalenia wątroby, stanów zapalnych układu moczowo-płciowego, puchliny wodnej, schorzeń śledziony i trzustki, przy bolesnych miesiączkach, (nalewka równocześnie jednak pobudza miesiączkowanie, co objawia się bardziej obfitymi krwawieniami menstruacyjnymi).
Zewnętrznie: smarować kilka razy dziennie, robić kompresy lub przymoczki.
nalewka z orzecha i sok z glistnika mogą być wykorzystane do leczenia opryszki, gruźlicy skóry, kłykcin, brodawek, trudno gojących się ran, hemoroidów, świerzbu, nużycy oraz do usuwania piegów lub plam na skórze.
Zewnętrznie i wewnętrznie: skuteczny jako środek przeciwalergiczny i przeciwświądowy.