Nowotwór i rak jelita grubego

 

Nowotwór i rak jelita grubego – przyczyny i rozwój

więcej o naturalnych terapiach raka i nowotworów – nowa strona link

Nowotwór jelita grubego może zostać zainicjowany na podłożu polipów błony śluzowej jelit, tworzących gruczolaki w okrężnicy i źle leczonego raka. Warunki pozwalające na jego rozwój to np. dieta z produktami przetworzonymi przemysłowo ( zobacz polepszacze E 100-….),  uboga w błonnik, minimalne ilości warzyw, owoców, zbóż z pełnego przemiału, dieta zawierająca duże ilości cukru, białka, tłuszczu, potrawy smażone, pieczone, wędzone i konserwowane też może stymuluować do nowotworu jelita grubego. Brak umiejętności uwalniania się od długo trwającego stresu lub niespodziewane trudne przeżycie to kolejne elementy składanki o nazwie – przyczyny raka lub nowotworu okrężnicy. Do raka jelita grubego przyczyniają się też np. źle leczone wcześniej występujące stany zapalne jelita, choroba Crohna, oraz cechy osobowości zabraniające nam wyrzucić z życia emocje i myśli o tym, co się przeżyło, co jest niepotrzebne, zużyte i choć to tylko nas psuje i zatruwa, to my to nadal trzymamy, obsługujemy naszym umysłem i przebywa to w naszym ciele, czują to wszystkie komórki a najbardziej w sposób szczególny jelito grube i wątroba, które zajmują się właśnie wydalaniem odpadów. ( zobacz Pomoc w leczeniu ).

Objawy raka lub nowotworu jelita grubego

We wczesnej fazie, fazie wzrostu rak przebiega bezobjawowo. Objawy zauważane i uważane za zagrożenie, pojawiają się w zaawansowanej fazie uważanej za chorobę a tak naprawdę będąc już procesem zdrowienia: zaburzenia trawienia i wypróżnień: zaparcia, biegunki, długie cienkie stolce, krwawienia z odbytu z ciemną krwią w stolcach, wymioty, nudności, trudności w przełykaniu, częste bolesne oddawanie gazów, pieczenie w okolicy serca, utrata apetytu i masy ciała to próby organizmu by pozbyć się tego co zbędne i nadmiernie się rozrosło by obsłużyć to czego już dawno mogliśmy się pozbyć . Nie lekceważ problemu i wykorzystaj w razie najmniejszych wątpliwości dostępne metody diagnostyczne i pomóż organizmowi i umysłowi wydalić to co zbędne .

 

Diagnostyka chorób jelita grubego

Nowotwór jelita grubego można wykryć podczas np: kolonoskopii, rektoskopii lub „per rectum”. Badanie na obecność krwi utajonej w kale, biopsja, USG, inne badania laboratoryjne jak poziom markerów nowotworowych to także narzędzia służące wykryciu tego procesu i mogące nas zmobilizować do różnych ochronnych i oczyszczających / czytaj leczniczych / procesów.

 

Leczenie raka jelita grubego

Operacja guza nowotworowego jest najczęściej proponowaną przez medycynę akademicką metoda leczenie raka rozwijającego się ogniskowo. Małe guzy nowotworowe mogą być usuwane w czasie kolonoskopii lub w trakcie zabiegu – laparotomii, podczas, której usuwa się guz rakowy wraz z fragmentem jelita i przylegającymi do niego węzłami chłonnymi. Najczęściej chirurg wykonuje kolo-stomię – łączy okrężnicę zstępującą z odbytem zakładając sztuczny odbyt poprzez wyłonienie pętli jelitowej przez powłoki brzuszne. Masy kałowe zbierają się woreczku założonym na sztuczny odbyt. Po wygojeniu się jelita przeprowadzany jest drugi zabieg łączący górny i dolny odcinek jelita. Kolo stomia założona na stałe stosowana jest w nowotworach odbytnicy i w przypadku usuwania całego dolnego odcinka jelita. Przed operacją w celu zmniejszenia wielkości guza wielu chorych zastosowało moje rady i piło ok. 2 miesiące właściwe dla nich napary ziołowe, MMS z chlorynu sodu, jodek potasu, sok z surowej kapusty, nalewkę z glistnika i orzecha włoskiego, siemię lniane,robiło lewatywy z własnego nocnego moczu i prawdziwej kawy gotowanej 15min, inne zalecone indywidualnie środki.
Po takim przygotowaniu z wcześniej zaplanowanych kolo stomii chirurdzy rezygnowali w trakcie zabiegu, bo zmiany były skupione w jednym miejscu, zmniejszone w stosunku do wcześniejszych wymiarów wykazanych w badaniach, były otorbione i wykazywały optycznie brak złośliwości. Pooperacyjne badania histopatologiczne wyciętych tkanek potwierdzały zawsze brak złośliwych komórek a jedynie martwicę. Tak było u pani H z Bielska Białej, u pani E z Bydgoszczy, u pana T z Otwocka i innych.
Historie z życia, rzeczywiste przypadki, udokumentowane medycznie pokazują, że możliwe jest ograniczenie działań chirurgicznych do jednego zabiegu i możliwa jest też rezygnacja z chemioterapii i radioterapii. Gdy rozumiemy powody, które inicjują proces i znamy okoliczności, które pozwalają rozrastać się komórkom nowotworowym i żyć rakowym, możemy świadomie i bez leku i w odpowiedniej kolejności zastosować ozdrawiające procedury.