Oczyszczanie wątroby – sposoby

(1)Oczyszczanie ziołami/wstępne, obowiązkowe dla chorych

Obowiązkowy dla osób chorych przyjmujących tabletki. Osoby, które mają usunięty pęcherzyk żółciowy też mogą i powinny w ten sposób oczyścić wątrobę. Osoby zdrowe bez dolegliwości mogą ten sposob pominąć.

Jeśli chcesz robić cykliczne oczyszczanie lub wiosną zrobić energiczne oczyszczanie to ten etap wstępnego oczyszczania jest bardzo zalecany. Picie przemienne, paczkami, herbat ziołowych,   zestawów: 32, 35, 32, 34,  20min przed posiłkami lub zamiast jedzenia i zestawu 333,  20min po posiłkach 3xdziennie przez okres ok 4 -6 tyg / 1 paczkę dorosła osoba zużywa w ciągu ok. 7-10dni /, pozwala oczyścić i wzmocnić wątrobę, pęcherzyk żółciowy, trzustkę, jelito grube, nerki i układ krążenia.
Jest to proces łagodny a jednocześnie bardzo skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny. Kamienie i złogi obrabiane i zmiękczane są powoli. Z czasem rozpuszczają się  i zamieniają w błoto.

Więcej o mieszankach ziół

Gdy złogi-kamienie są duże lub bardzo duże i twarde albo mają ostre krawędzie i te stany są lub były sygnalizowane ostrymi i bolesnymi atakami,  to może być potrzeba, by po wypiciu zestawów: 32, 35 i 34, wydłużyć okres picia przez zastosowanie zestawów 32, 33, 32, 33, 3xdziennie przez okres 4-6tygodni, a potem znowu serię zestawów: 32, 35, 32, 34 przez 4-6tygodnie. Jednocześnie z w/w w te same dni, stosować pomiędzy posiłkami, ziołowy zestaw NR na robaki oraz niezwykle skuteczny, na gnilne bakterie, pleśnie i grzyby, uzyskany z chlorynu sodu roztwór MMS-a. Zwiększona różnorodność i powtarzanie czyli wydłużenie picia sprawia, że rozmiary złogów lub kamieni zostają na tyle zmniejszone a krawędzie stępione, że podczas energicznego oczyszczania mogą być bezpiecznie wyrzucone przez wypełnione nimi narządy.

Wydłużony czas picia herbat ziołowych zaleciłbym też osobom, które spożywały lub spożywają dużo konserwowanych produktów, mało się ruszają, przyjmowały lub przyjmują farmaceutyki. Wątroba u takich osób szybko zapełnia się robakami, grzybami, pleśniami, kamieniami, korkami cholesterolu, łuskami bilirubiny. Ten wydłużony sposób oczyszczania pozwala też chorym, którzy przez kilkadziesiąt lat cierpieli na kamienie w pęcherzyku żółciowym i powinni byli przejść operację i mieli różne dolegliwości / cholesterol, skoki ciśnienia, zaburzenia pracy serca, bóle nóg itd./, pozbyć się kamieni i wielu chorób, uniknąć operacji, zrezygnować z tabletek już im nie potrzebnych, żyć bez bólu.

Jeszcze raz przypominam, kamienie żółciowe siedzą w wątrobie bardzo mocno i często są domem pasożytów,

Przy każdym zestawieniu mieszanek ziołowych, dodatkowo 15-20min po posiłkach codziennie pić, gotowany 5min zest333

Równolegle z piciem mieszanek ziołowych używać MMS-a i ziół odrobaczających.

Indywidualne polecam też inne specjalne środki /misy, kamertony, masaże, sauna, kąpiele/.

Jeżeli istnieją nawroty kamicy, a to zdarza się często, lub mamy symptomy zanieczyszczenia i złe samopoczucie, o czym pisałem w czasopiśmie Wegetariański Świat 2-3 i 4-5/2013 (artykuł na dole strony OCZYSZCZANIE), a żadnej kamicy u nas nie wykryto, albo chcemy po prostu oczyścić szybko i skutecznie wszystkie zakamarki naszej świątyni, wskazane jest zrobić oczyszczanie bardziej energicznym sposobem. Polecam takie oczyszczania. Od setek lat były stosowane przez zielarzy/szamanów. Procedury takich procesów opisane są w wielu książkach z dziedziny medycyny naturalnej np. Tombaka, Małachowa czy dr.Clark. Te sposoby, uzupełniłem , bo sam je robię każdej wiosny takie oczyszczanie, o swoje procedury i mieszanki ziołowe, które zmiękczając i rozpuszczając kamienie, usuwają też pasożyty, grzyby i pleśnie. Przez to proces stał się bardziej bezpieczny i skuteczniejszy.

Oto przypadek oczyszczania z książki M.Tombaka.

[… Kobieta w wieku 36 lat, z chorobą serca, blada, chuda, miała trudności z oddychaniem, nie mogła chodzić. Lekarze zaproponowali jej operację: usunięcie części aorty i zastąpienie jej naczyniem biodrowym, przy czym uprzedzili ją, że procent pomyślnej operacji jest nieduży 30-40%. Kobieta zgłosiła się z prośbą o pomoc. Po biodiagnostyce okazało się, że ma silnie zanieczyszczoną wątrobę. I jaki sens miałaby ta operacja? Przecież w jej naczyniach płynęła gęsta, kwaśna, brudna krew. Nawet, jeśli operacja przebiega pomyślnie, to za 5-7 lat nieraz krócej wszystko się powtarza. Przeszczep naczyń to tylko walka ze skutkiem, a przyczyna leży w jakości krwi. Oczyszczenie krwi powoduje, że czyści się cały system, przez który płynie. Kobieta przeprowadziła kurację oczyszczenia jelita grubego i wątroby, przy czym wątrobę przeczyściła trzy razy. Po trzech miesiącach stała się innym człowiekiem – zdrowa, pogodna i radosna…]

 

(2)Oczyszczanie cykliczne/księżycowe

Raz lub dwa razy w miesiącu księżycowym, 4-3dni przed nowiem lub pełnią, czyli w dniach ekadashi, warto oczyścić wątrobę i jelito używając MMS-a, ziół na robaki, świeżo wyciśniętych soków i wywaru z ekologicznej, świeżo mielonej kawy prawdziwej /rozpuszczalna zabroniona/.

W dobie poprzedzającej oczyszczanie cykliczne zrezygnuj z produktów białkowych i tłuszczy oraz użyj wieczorem uwodniony chloryn sodu, czyli minerały – MMS w dawce wywołującej u ciebie poranne przeczyszczenie. Rano w dzień oczyszczania, przy braku wypróżnienia zrób lewatywę z nocnego moczu (ok.1szklanki, gruszką lub zestawem do lewatyw), lub MMS-a (ok.100ml rozcieńczonego wodnego roztworu z optymalnej dawki, czyli 1kropla NaClO2 na 10kg wagi, gruszką), lub 5% octu wrotyczowego (25ml na 0.5litra wody) a po wypróżnieniu i uspokojeniu jelita i zwieracza (ok. 30-40min) z wywaru kawy prawdziwej (ok 0.5-1litra). Po każdym wlewie do odbytu wykonaj świecę a potem połóż się na prawym boku i utrzymaj 10-15min płyn w jelicie. W ciągu 24godzin oczyszczania najlepiej zastosuj głodówkę na sucho lub z wodą albo pij tyko świeżo wyciśnięte soki warzywne. W kolejnej dobie, pij soki warzywne lub zacznij odżywiać się normalnie.

Receptura na przygotowanie kawy:

Do 1litra wrzącej filtrowanej wody wsyp 3 łyżki kawy prawdziwej organicznej świeżo mielonej. Gotuj na małym ogniu 15min, odstaw do zaparzenia i wystygnięcia na 15-20min. Podczas palenia prawdziwej kawy, powstaje, świetny środek odkażający, methylglyoxal (metylogliksol), a w procesie gotowania uwalnia się ze świeżo mielonej kawy kwas hialuronowy składnik macierzy międzykomórkowej utrzymujący sprężystość tkanek. Methylglyoxal, odkaża z silą równa fenolowi a kwas hialuronowy, stosowany w kosmetyce na zmarszczki, w okulistyce jako składnik kropli do oczu przy soczewkach i w zespole suchego oka, wspomaga w zdrowieniu z nowotworów wątroby i chorób skóry.
Gdy wywar osiągnie temperaturę 40-38stopni Celsjusza, zlej go bez poruszania osadu i wykonaj wlew do jelita grubego, w ilości ok. 1litra, zestawem do lewatyw, który możesz zakupić w aptece, lub gruszką, co jest mniej wygodne. Po wlewie występuje silna stymulacja wątroby i wyrzucenie toksyn z żółcią. Uwolnione od toksyn komórki wątrobowe odnawiają się w cztery do pięciu tygodni, do sześciu tygodni u osób starszych. By zregenerować wątrobę, potrzebujemy 12 do 15 nowych pokoleń komórek wątrobowych. Potrzeba, więc być może ok.1,5 roku, różnych działań oczyszczających by całkowicie odnowić wątrobę.

Gdy oczyścisz żołądek, wątrobę i jelita, dobrze będzie, gdy dasz organizmowi okazję do odpoczynku i wydalenia odpadów na poziomie poszczególnych komórek. W takim momencie dopuszczalne jest normalne odżywianie, ale najlepsza jest jednak 1-2 dniowa post-dieta. Wątroba jest czysta i może łatwo przyjąć i wydalić odpady z komórek, dobrze jest jej to ułatwić uwalniając od obróbki tego, co zjadamy na bieżąco.

Każdego dnia postu-diety /tz. pierwszy i drugi dzień po oczyszczaniu/ należy wypić w porcjach, minimum litr świeżego soku z marchwi i selera ( 2:1 ), oraz 2xdziennie: rozpuszczone w 1/2 szklance wody 1/2 dobowej dawki nasyconego roztworu jodku potasu, plus 1/2 dobowej dawki sześciowodzianu chlorku magnezu, plus 1/2 dobowej dawki witaminy C i B6, plus 1/2 dobowej dawki glukonianu cynku. Poza w/w dowolna ilość źródlanej lub gotowanej i strukturyzowanej czyli z lodu, wody o minusowym potencjale ORP. Można też, źródlaną wodą rozcieńczać sok.

(3)oczyszczanie ENERGICZNE/WIOSENNE

Wszystkich, czyli tych, którzy uznali, że w/w sposobów nie muszą stosować, lub zrobili w/w oczyszczania zachęcam do wiosennego energicznego wątroby. Na wiosnę w okresie aktywności wątroby, polowa lutego, marzec i kwiecień wskazane jest uwolnić 1do 4razy wątrobę z kamieni, złogów, pasożytów, chemikaliów w sposób energiczny, używając soków owocowych i warzywnych, ziół, gorzkiej soli, oliwy z oliwek i soku z cytrusów. LINK: szczegółowy plan, lub skrócony plan