Układ krążenia

Czy jesteś osobą po zawale, wylewie, udarze, czy tylko tą, która miała albo ma ból lub zawroty głowy, kurcze nóg lub mięśni, skoki ciśnienia lub ból w klatce piersiowej, zimne ręce lub nogi ?
Jeżeli jesteś zdrowa/y, informacje zawarte w tym dziale też mogą być dla ciebie użyteczne.

W mojej pracy wyżej wymienione choroby i dolegliwości obserwuję często już u nastolatków, a czterdziestolatkowie tylko czasami ich nie mają.

Wielu ludzi nawet nie zauważa, pierwszych objawów związanych ze złym krążeniem. Niektórzy słyszeli, że zakłócone krążenie powoduje takie choroby jak zawał serca, udar mózgu, nadciśnienie, żylakowate rany podudzi, Bergera, dolegliwości takie jak zawroty głowy, lub puchnięcie nóg. Wielu uważa, że wszechobecna w naszym życiu gonitwa, stres, niehigieniczny tryb życia i złe odżywianie muszą zbierać takie plony. Ale czy to główni i jedyni winowajcy tych chorób i dolegliwości?

Pozwól sobie na skorzystanie z możliwości jakie daje internet i dowiedz sie więcej
Pokonaj niewiedzę.

Chorobom układu krążenia można i trzeba zaradzić i to szybko bo statystyki biją na alarm. Jeszcze niedawno źródła medyczne podawały, że co trzeci zgon miał podłoże krążeniowe. Obecnie w Polsce już co drugi zgon jest właśnie z tego powodu. Przerażające ale co roku umiera ok. 300 tysięcy osób z powodu chorób układu krążenia.

Statystyki światowe są jeszcze straszniejsze:

 • 7,5 miliona ludzi umiera rocznie z powodu niedokrwienia mięśnia sercowego
 • 5,5 miliona osób w ciągu roku umiera z powodu udaru mózgu
 • 1 milion ludzi rocznie umiera na zawał serca
 • 600 milionów cierpi na chroniczne choroby układu krążenia
 • 100 tysięcy czynnych sportowców każdego roku ma zawał serca.

Co jest prawdziwą przyczyną tych zgonów i dolegliwości?
Przecież zaburzenie przepływu krwi w twardniejących i zwężających się naczyniach krwionośnych to już objaw-konsekwencja, ale czego?

Zdrowa tętnica składa się z kilku warstw tkanki otoczonej mięśniami i silnie unerwionej. Jej średnica może się zależnie od potrzeb zwiększać lub zmniejszać.

 • Jakie procesy i zaniedbania sprawiają, że możliwe staje się odkładanie na ściankach tętnic cholesterolu, że zmniejsza się ich elastyczność, zawęża średnica, że pękają tworząc wylewy lub zapychają się skrzepami?
 • Co może powodować utrudnienie, a z wiekiem nawet zatrzymanie przepływu krwi?
 • Co sprawia, że mężczyzn dotyka to znacznie wcześniej niż kobiety?
 • Co sprawia, że w starszym wieku ta różnica zanika?

 

Dużo pytań na które, razem z chorymi, potrzebującymi szukam odpowiedzi. Odpowiedź na nie jest bardzo ważna bo są środki, sposoby i metody, które likwidując przyczyny mogą te procesy mogą odwrócić, likwidują nie tylko dolegliwości ale uratować życie. Mój mistrz i nauczyciel ciągle mi powtarzał, Stanisław zawalów, udarów chorób krążenia nie powinno wcale być, to wszystko jest konsekwencja niewiedzy.

Znany niemiecki terapeuta i wybitny znawca praktyk uzdrawiających Kurt Tepperwein, na swoich wykładach podkreśla, że obserwując przykładowo podane tu konkretne dolegliwości, należy zwrócić uwagę, że:

 • zakłócenia w układzie krążenia to w psychice utrata napędu i energii, niechęć, postawa obrony lub obojętności, brak chęci do życia, uciekanie od odpowiedzialności,
 • zakłócenia rytmu serca wskazują, że osoba ta wypadła ze swojego rytmu. Rozsądek i uczucia nie pozostają ze sobą w równowadze. Osoba ta stała się sztywna, straciła elastyczność i tę odrobinę szaleństwa, która jest potrzebna w życiu,
 • zawał serca wskazuje, że są wewnętrzne blokady, bezradność, chaotyczność. Należy bardziej słuchać głosu serca i uczuć.
 • nadciśnienie to tłumiona agresja, „burza emocji”, chorobliwe ambicje, brak elastyczności,
 • zbyt niskie ciśnienie krwi to w psychice brak konfrontacji z problemami, niewystarczająca ruchliwość i aktywność, brak energii oraz unikanie trudnych sytuacji. Stan ten wywołany jest przez wewnętrzny, często nieświadomy sprzeciw wobec określonych sytuacji lub działań, ale również przez strach lub zniechęcenie. Poprzez stan zaniżonego ciśnienia człowiek daje sygnał, że nie ma ochoty nic robić, bo nie ma to sensu i niczego nie dostaje w zamian. Tradycyjna filiżanka kawy tu nic nie zmieni, tylko zakwasi organizm. Poranna kawa powinna zostać zastąpiona przez prawdziwą motywację, ochotę i radość z życia. Kto nie znajduje szczęścia w swojej rodzinie, w swoim postępowaniu, kto najchętniej tłumi w sobie trudności, zamiast je rozwiązywać, ten zasypia zmęczony i budzi się jeszcze bardziej zmęczony.
 • dusznica bolesna oznacza „ciasnotę piersi” i w tym kontekście trzeba rozumieć ją, jako zawężanie się życia uczuciowego, nie wrażliwość na wpływy z zewnątrz, egocentryzm. Kiedy dana osoba przecenia swoje własne ego i nie pozwala mówić swojemu sercu, odcina się od życia. W stanie przedzawałowym często zachodzi do nerwicy serca, czyli nieuzasadnionego strachu przed tym, co może się z nim stać. W ten sposób organizm informuje strachem o potrzebie zwrócenia na siebie szczególnej uwagi i odmienienia swego życia.
 • zakrzepica to brak aktywności (zarówno w sferze fizycznej jak i duchowej), zablokwanie swoich opinii i poglądów w jednym konkretnym punkcie, sprzeciwianie się koniecznym zmianom w życiu duchowym i utrudnianie swojego dalszego rozwoju.

Inna znana osobowość, dr Rath, badający przyczyny chorób układu krążenia, udowadnia na podstawie obserwacji i prób klinicznych o czym pisze w swoich książkach, że prawdziwym , powodem miażdżycy nie jest duży poziom cholesterolu we krwi. Duży cholesterol maja ludzie długowieczni, a badania osób w stanie agonalnym pokazują jak zaskakująco niski jego poziom mają umierający. Również chorzy na nowotwory maja bardzo niski cholesterol, ich wątroby są już tak zatrute i zniszczone, że nie mogą produkować tego lipidu w dostatecznej ilości. Dr Rath odkrył, że podwyższony cholesterol przy miażdżycy nie jest przyczyną, tylko skutkiem. Odkrył, też, że miażdżyca powstaje w miejscach, w których doszło do uszkodzeń ścianek naczyń krwionośnych przez mikroby, nanoczastki i nanobakterie. Jeśli ścianki uszkodzonych naczyń krwionośnych nie mogą się zregenerować ze względu na niedobory mikroelementów, szczególnie braku witaminy C. to organizm uruchamia różne ochronne i naprawcze mechanizmy. Szczególną rolę w tej ochronie i naprawach pełni wątroba. By załatać dziury, zakleić nieszczelne naczynia krwionośne i zatrzymać uciekającą krew, zapobiec wylewowi, wątroba zaczyna produkować większe ilości składników naprawczych, w tym cholesterolu. Taka naprawa, choć ratuje życie, po pewnym czasie doprowadza do zwężenia naczyń krwionośnych i zatoru, zawału lub udaru zamiast wylewu. By zapobiec tym chorobom układu krążenia w porę należy oczyszczać organizm z nanocząstek wcześniej zwanych nanobakteriami, bakterii, pleśni, grzybów i mikrobów, śluzu, który jest ich pożywką i domem, a także różnych trucizn chemicznych połykanych z żywnością, tabletkami, wodą czy kosmetykami i detergentami. Po oczyszczeniu, krwi i całego organizmu należy uzupełniać dietę najważniejszą witaminą, witaminą C, która hamuje gromadzenie i wzrost nanocząstek, nanobakterii, bakterii, pleśni i grzybów, jest potrzebna do produkcji kolagenu i nadtlenku wodoru czyli wody utlenionej potrzebnej do eliminacji wcześniej wymienionych patogenów. Witamina C jest bardzo powszechnie występującym produktem, ale organizm człowieka w odróżnieniu od organizmów zwierząt, nie wytwarza jej.

Leczniczo i zapobiegawczo na zaburzenia krążeniowe wpływa też, wyjaśnienie niejasnych sytuacji, w których pojawiają się problemy, uzewnętrznianie bolesnych doświadczeń lub przynajmniej wyciągnięci ich na światło dzienne. Procesy typu Przegląd życia lub/i więzy na Więzi .bardzo prostują i skracają drogę do uzdrowienia. Ten kto tak postępuje, nie dopuszcza do pogorszenia jakości swojej krwi, ten nie da się zaskoczyć i podejść wydarzeniom życia. 
Każdy powinien się nauczyć umiejętnego podejścia do obciążeń duchowych, umysłowych i emocji, takich jak przewlekły stres czy strach, natłok informacyjny, niecierpliwość, zdenerwowanie, złość i agresja.

Każdy cierpiący na zaburzenia krążenia powinien sobie też uświadomić, że bardzo ważne jest unikanie wszelkich czynników ryzyka takich jak otyłość a nawet nadwaga, tłuste, ciężkostrawne posiłki, palenie papierosów itp. Przypomnę jeszcze raz.

Palenic tytoniu zmniejsza, skuteczność leczenia, u nawet uniemożliwia uzyskanie poprawy stanu zdrowia.

Jeśli już doszlo do zapchania naczyń krwionośnych możemy skozystać z pomocy roślin by zakrzepy i osady rozpuścić. Mieszanki ziół w zestawach  17, 18, 19,  20,  21,  22,  23, 24, 25,  26,  85 będą bardzo pomocne.

Leczenie chorób układu krążenia wymaga precyzyjnego wybrania roślin, ścisłego przestrzegania zaleceń zielarza oraz dokładnego dawkowania ziół. Zbyt gwałtowna kuracja może spowodować komplikacje. Przedawkowanie może mieć tragiczne konsekwencje, złogi i zakrzepy muszą być rozpuszczane powoli i kuracja jest przewidziana na dłuższy czas.

Środkiem wspomagającym kurację jest picie trzy razy dziennie herbaty 333. która rozrzedza krew. ułatwia krążenie i rozpuszcza złogi. Dolegliwości układu krążenia mogą łączyć się z bezsennością , w takich wypadkach stosujemy dodatkowo zestaw 93 Przy chorobie Bergera oczyszczenie krwiobiegu może następować przez otwarte rany. które umożliwiają wydalenie czynników powodujących chorobę. Należy wtedy przestrzegać czystości zmieniając opatrunki, a po oczyszczeniu rany same się goją.