Wiedza

Co wplywa na poziom sił życiowych i możliwości do wyznaczania i realizacji celów?

Tempo naszego obecnego życia, stres, nadążanie za zmianami przynoszonymi przez technologię, powodują, że prędzej czy później nasz komfort i chęć do życia, wydajność pracy, zaangażowanie i otwartość na współpracę znacznie słabną. Potrzebujemy wyciszenia, skontaktowania się ze swoim wnętrzem, potrzebujemy oczyszczenia i odnowy umysłu oraz przywrócenia sił witalnych.

Co wpływa na materię?

Od dawna psychoneuroimmunolodzy wskazują, że myśl, stres, emocjonalne przeżycia, szczególnie nieoczekiwane, medytacja, modlitwa, rytualne praktyki, inne działania, pobudzają komórki systemu nerwowego i odpornościowego do wytwarzania intensywnych prądów czynnościowych i produkcji hormonów o silnym działaniu.

Takie procesy lub działania mogą inicjować dolegliwości i choroby, prowadzić do tak wielkiego rozregulowania organizmu, że ludzie całkowicie zdrowi i pełni energii, nagle odchodzą, ale mogą też wyzwolić niezwykłe siły i pozytywnie nas zmienić. Hormony do spółki ze zmianami w wegetatywnym systemie nerwowym, zaopatrującym narządy w substancje odżywcze mogą spowodować zgon, lub osobę umierającą w cudowny sposób poprowadzić do uzdrowienia, oddalić lub usunąć śmiertelną lub nieuleczalną w/g medycyny akademickiej chorobę.

Duch ożywia /Ew. Jana 6.63/, mówil do swoich uczniów wielki nauczyciel dwa tysiące lat temu.

Starożytne cywilizacje i kultury pozostawiły wiele ustnych i pisemnych przekazów, które potwierdzają tę prawdę. Dowodów dostarcza życie. Przekazy i dowody zwracają uwagę na jeszcze inny ważny element, dzialania ducha w materii. Ważne by to byl właściwy duch a odrodzenie, oświecenie czy uzdrowienie, którego pragniesz było głębokie. O konsekwencjach powierzchownego odrodzenia Nauczyciel informował swoich uczniów tak.

Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje. Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, skąd wyszedłem i przyszedłszy zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przyozdobionym. Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. /Ew. Mateusza 12.43-45/.