Woda

Woda mówi

Japoński naukowiec Masaru Emoto udowodnił, że woda może magazynować nie tylko informacje, lecz również uczucia i stany świadomości. Całkowicie oczywisty dla medycyny energetycznej fakt, iż woda jest w stanie magazynować informacje, ortodoksyjni naukowcy określają mianem szarlatanerii. Książka The Message from the Water (Wieści z wody) Masaru Emoto (tytuł niemiecki: Die Botschaft vom Wasser – Posłannictwo wody) rozstrzyga ten problem na korzyść medycyny energetycznej. W ciągu 12 lat pracy naukowej japońskiemu badaczowi udało się zdobyć dowody na to, że woda może magazynować nie tylko informacje, ale również uczucia i stany świadomości. W książce Emoto przedstawiono m.in. zdjęcia kryształów informacyjnych. Każdy z nich daje się reprodukować i za każdym razem będzie posiadał taką samą postać, co dotyczy również różnorodności form kryształów.

WODA REDOX …… KILKA WYJAŚNIEŃ NAUKOWYCH TERMINÓW I UWAG DLA KAŻDEGO

OKSYDACJA / UTLENIANIE – proces, w którym molekuły lub jony tracą elektrony
ANTY-OKSYDACJA / ANTY-UTLENIANIE / REDUKCJA – proces w którym molekuły lub jony zdobywają elektrony

ORP (oxydation reaction potential = potencjał reakcji oksydacyjnej= REDOX)
Pomiar „potencjału redox” to pomiar zdolności do oddawania i przyjmowania elektronów, inaczej zdolność do wchodzenia w reakcje chemiczne powodujące utlenianie lub redukcję.

Dla naszych potrzeb potencjał REDOX to wartość wyrażona w mV (miliwolty) mierzona miernikiem ORP. Pozwala ona na szybkie określenie jakości badanego produktu w zakresie utlenianie-redukcja. Granica od której rozpoczyna się ten zakres to +200mV. Wartości dodatnie od 200mV wzwyż to utleniające zdolności produktu a wartości poniżej 200mV aż do wartości ujemnych to zdolności redukujące czyli anty-utleniające.

WOLNE RODNIKI – wolne rodniki to atomy, cząsteczki lub jony posiadające na zewnętrznej orbicie pojedynczy, niesparowany elektron. Dążąc do przyłączenia elektronu wykazują dużą aktywność chemiczną utleniając każdy związek z którym mają kontakt. Często, gdy wolny rodnik reaguje z inną cząsteczką, jednym z produktów reakcji jest następny rodnik. Wolne rodniki mogą być wytwarzane w zwykłych procesach metabolicznych, np. pod działaniem promieniowania słonecznego (fotoliza), promieniowania bogatego energetycznie (radioliza) lub ultradźwięków oraz w trakcie rozkładania się szkodliwych tłuszczów w organizmie. Innym źródłem rodników jest skażone powietrze, dymy przemysłowe, dym z papierosów, zjonizowane powietrze. Wolne rodniki tworzą się też w produktach spożywczych. Wyroby cukiernicze o długich terminach przydatności do spożycia, produkty mięsne i roślinne mogą dostarczyć ich ogromne ilości. Dotyczy to szczególnie tłuszczów zawierających wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które bardzo łatwo ulegają utlenieniu. Najwięcej kwasów zawiera olej kukurydziany i słonecznikowy a najmniej oliwa z oliwek i olej lniany. W produktach smażonych lub długo przechowywanych, tłuszcze ulegają jeszcze szybszemu utlenieniu i pokarmy te zawierają bardzo dużo wolnych rodników. Im dłużej produkt poddawany jest obróbce, tym ma więcej wolnych rodników, im więcej zastosowano „polepszaczy”, stabilizatorów, wypełniaczy, sztucznych kolorów , konserwantów – tym większe nasycenie wolnymi rodnikami. Im dłuższa data ważności tym więcej rodników. Im dłużej smażysz, pieczesz, przechowujesz, gotujesz tym bardziej utleniasz, generujesz wolne rodniki i produkty utleniania. Obiektem ataków wolnych rodników w organizmie człowieka są głównie związki posiadające w cząsteczkach wiązania podwójne jak: białka, DNA lub nienasycone kwasy tłuszczowe wchodzące w skład błon komórkowych, polisacharydy, lipidy (cholesterol) znajdujący się w krwi. Uważa się, ze wolne rodniki maja wpływ na proces starzenia się, powodują raka, choroby krążenia i inne. Obrona organizmów żywych przed wolnymi rodnikami polega na usuwaniu ich za pomocą tzw. pułapek wolnorodnikowych, czyli związków, które reagując z nimi oddają im nadmiar swoich elektronów i zaspokoją ich agresywne potrzeby lub wykorzystując niesparowany elektron rodnika stwarzają z siebie i rodnika nową obojętną molekułę albo odbudowują redukcyjne własności produktu np. witaminy E, która zmiata wolne rodniki organiczne. W procesie neutralizacji wolnych rodników witamina E utlenia się przechodząc w formę rodnika tokoferylowego, a ten może zostać zregenerowany przez inne antyoksydanty (np. witaminę C) i może ponownie pełnić swoją rolę.
Najgroźniejsze jednak wolne rodniki to hydroksylowe OH-. Powstają one głównie wewnątrz naszego organizmu w środku każdej komórki, podczas wytwarzania energii w mitochondriach, gdy z glukozy lub kwasów tłuszczowych powstaje ATP. Wtedy ubocznym efektem są najagresywniejsze rodniki OH- . Jedyną molekułą, która może przejść swobodnie poprzez błonę komórkową i mitochondrialną do miejsca narodzin rodnika OH-, jest najmniejsza ze wszystkich molekuł, atom wodoru H+. Gdy molekuła aktywnego wodoru H+ spotka się z rodnikiem OH- powstaje woda. Zauważ, spożycie takich pokarmów jak chipsy, frytki, krakersy, ciastka, pizza, sosy sałatkowe itp. jest w Polsce powszechne, a surówek, soków, witamin ograniczone, zwłaszcza wśród młodzieży. Jeżeli przy takim odżywianiu pijemy jeszcze wodę o dużym dodatnim +300-400mV ORP (bez wodoru ) to czym może to skutkować? Co stanie się z naszym społeczeństwem przy tak niebezpiecznych dla zdrowia przyzwyczajeniach żywieniowych.

URODA
Przy piciu wody o ujemnym potencjale redox, przestań pić wodę z potencjałem redox większym aniżeli +200mV, ona rujnuje twoje zdrowie, sukcesy i wygląd.
Proces nawilżania skóry najbardziej skuteczny jest od wewnątrz ale woda z wodorem użyta zewnętrznie też nawilży skórę i ją oczyści z rodników. Przy braku właściwej wody, negatywne skutki są natychmiastowe – skóra traci elastyczność i miękkość, potem zaczyna się łuszczyć i staje się wrażliwa i podrażniona. Wypita woda pomaga wątrobie, układowi limfatycznemu, nerkom oraz skórze uwalniać i wydalać toksyny, a jeśli zawiera dodatkowo aktywny wodór co czyni ją wodą zredukowaną o ujemnym ORP, likwiduje też skute-cznie nadmiar rodników szczególnie głównych sprawców starzenia i wielu chorób, rodniki hydroksylowe.
Odpowiednio nawilżona skóra jest jędrna, wygląda zdrowo i pięknie. Odwodniona skóra jest szorstka, wiotka, brak jej elastyczności, wizualnie dostrzec możemy siateczkę zmarszczek.. Jeżeli nadal nie zadbamy o skórę, zacznie pojawiać się pieczenie, świąd lub łuszczenie, które będzie świadczyło o postępie procesu odwodnienia. Skóra zacznie wyglądać nieestetycznie, cera łatwo będzie ulegać zmianom pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych, mogą nasilić się skłonności do przebarwień i brodawek.
Może wydawać się to dziwne, ale długotrwałe wylegiwanie się w wodzie wysusza skórę. Woda nie wnika bowiem do głębszych warstw skóry, wchłaniana jest jedynie przez zewnętrzną część naskórka (dlatego po długiej kąpieli bywa on pomarszczony). Woda ta bardzo szybko jednak odparowuje i w efekcie skóra robi się jeszcze bardziej sucha niż przed kąpielą. Długotrwała kąpiel po prostu niszczy ochronny, lipidowy płaszcz skóry szczególnie jeśli użyjemy mydła lub żelu pod prysznic. Wtedy po takim myciu najważniejsze jest uszczelnienie tzw. warstwy ochronnej skóry. Jeśli do tego nie dojdzie woda wyparuje ze skóry, nawet jeśli jest to tłusta cera. Po takim myciu najkorzystniej byłoby przetrzeć lub opłukać skórę wodą redox i posmarować serwatką z grzybka tybetańskiego by wytworzyć ochronną powłokę z pożytecznych bakterii.

SPORT

Przed wolnymi rodnikami nie uciekniesz, codziennie masz świeżą dostawę dzięki zanieczyszczeniom środowiska: powietrza , wody, posiłków, mebli (kleje, żywice, lakiery), konserwantów i barwników w żywności, pestycydów, herbicydów, dym z papierosa nawet jak nie palisz. Nawet wegetarianie nie są wolni od tych nano-cząsteczek! Są one obecne w ich organizmach. Dlaczego? Ponieważ poza bogatym źródłem wolnych rodników z zewnątrz, proces oddychania i wytwarzania energii z udziałem tlenu w mitochondriach jest także wewnętrznym bogatym źródłem wolnych rodników. I jak na ironię ten kto oddycha i ćwiczy więcej, (kulturyści, piłkarze, triatlon, fitness fans) ten dodatkowo ma szansę na więcej wolnych rodników, co związane jest z procesami oddychania i wytwarzania energii (ATP ) z udziałem tlenu w mitochondriach.
Szkodliwość wolnych rodników a w szczególności rodników hydroksylowych OH-, jest poza wszelkimi wątpliwościami (potwierdziły to liczne dobrze udokumentowane badania naukowe) , potrafią one uszkodzić błony mitochondriom, komórkowe, DNA, lipidy co skutkuje uszkodzeniem komórek. Kolejna dywersja to uszkodzenie białek co powoduje, że nie będą one spełniały swojej funkcji i żegnajcie osiągnięcia na siłowni. O konsekwencjach działania rodników dla zdrowia, szczególnie hydroksylowych możesz poczytać w necie.

Badania np. kolarzy z zastosowaniem antyoksydantów (antyoksydanty to jest właśnie to, co wymiata wolne rodniki, albo inaczej redukuje je do niezbędnego minimum w organizmie) wykazały, że już po 10 dniowym ich stosowaniu zawodnicy mogą jechać dalej i intensywniej.
Narciarze po zastosowaniu antyoksydantów mogli wydłużyć trening a jednocześnie okazało się, że szybciej wracają do formy. Powstaje jednak pytanie, czy antyoksydanty załatwiają wszystko? Okazuje się, że nie. Jeśli pijesz wodę, ogólnie dostępną, to ma ona na pewno ORP powyżej +200mV, na pewno brak w niej wodoru. Twoja super mineralna woda jest pełna wolnych rodników, tych małych niewidocznych dla oka drobiazgów rozwalających twoje ciało. W tej sytuacji efektywność twoich antyoksydantów, witamin, staje się minimalna, hydroksylowe rodniki wytwarzane podczas produkcji energii w organizmie czuja się ok. tracisz czas, zdrowie i pieniądze. Można to porównać do tego, jakbyś jedną łyżką brał lek a drugą łyżką truciznę – lubisz rosyjską ruletkę?
Zapamiętaj od dzisiaj, że dobra woda to woda z potencjałem ORP –10mV do –400mV; ponieważ zawiera aktywny wodór najlepszy i najskuteczniejszy antyoksydant jaki możesz dostarczyć do swojego organizmu. Taką wodę możesz zrobić w domu, dzięki czemu z każdą butelką swojej ulubionej mineralnej, dostarczysz swojemu ciału moc i zdrowie.

Woda REDOX z AKTYWNYM WODOREM z generatora wodoru H-01®

Dr Hidemitsu Hayashi oraz dr Muneori Kawamura prowadzili badania kliniczne w Japonii w latach 1985-2000 używając wody z Aktywnym Wodorem. Badania te wykazały bardzo dużą efektywność tej wody w procesie odzyskiwania i utrzymania zdrowia, a mówiąc konkretami zaobserwowano hamowanie procesów degeneracji komórek czyli zwolnienie starzenia się organizmu. Takie wydarzenia zdecydowały o powstaniu produktu H-01® czyli generator wodoru. Testy i badania kliniczne prowadzone w Polsce i Republice Czeskiej, też wykazały, że picie wody z aktywnym wodorem zwalnia starzenie i przyspiesza zdrowienie.

Oto przykłady z badań:

 • następuje obniżanie się cholesterolu (np. z 235 mg% do 194 mg%), poziom glukozy u chorego na cukrzycę na czczo wynosi 130-140 mg%, a po kuracji wodą REDOX wynosi 86-94 mg%
 • u osób z miażdżycą tętnic nóg znacznie wydłuża się dystans jaki mogą oni przejść bez bólu w łydkach
 • 49 letni mężczyzna po 5ciu miesiącach kuracji uzyskał poprawę wzroku z 2.5D na 1.5D (okulary) oraz redukcję wagi ciała o 7kg
 • w sklerodermie – w postaci owrzodzeń opuszków palców i obrzęków rąk, nastąpiła 80% poprawa sprawności ruchowej rąk i nóg
 • u kilku pacjentów zaobserwowano poprawę efektywności w gojeniu się ran przewlekłych
 • pacjentka z Ataksją Fredreicha już po miesięcznej kuracji wodą REDOX (1 litr dziennie) – wrócił apetyt i zaczęła zanikać częstotliwość używania kul do chodzenia

Jak woda REDOX o ujemnym potencjale wpływa na urodę?

 • widoczne spłycanie głębokich i zanikanie płytkich zmarszczek
 • jędrna i długotrwale nawilżona skóra
 • spowolnienie procesu pojawiania się siwych włosów
 • większa efektywność działania kosmetyków nakładanych na skórę razem z wodą redox
 • zauważalne zmniejszenie nieprzyjemnego zapachu potu, uregulowane wypróżnianie
 • systematycznie postępujące oczyszczanie i odkwaszanie organizmu
 • zwiększony wigor i libido
 • wyraźne zanikanie cellulitu
 • zmniejszanie wagi ciała i poprawa sprawności fizycznej

Dla kogo wskazana jest woda REDOX?

 • dla osób uprawiających sport, narażonych na ekstremalne obciążenia
 • dla osób z chorobami ostrymi, przewlekłymi oraz zmianami związanymi z wiekiem
 • dla osób dbających o wygląd, chcących naprawić wady skóry lub uniknąć jej zmian
 • dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się zdrowiem przez długie lata

Przy jakich chorobach Woda REDOX okazała się pomocna?

 • cukrzyca, gangrena cukrzycowa, niektóre choroby serca, wysokie i niskie ciśnienie
 • reumatyzm, dna moczanowa, zwyrodnienia, osteoporoza, złamania, obrzęki.
 • choroby skóry związane z ubytkiem kolagenu, toczeń rumieniowaty układowy, trądzik
 • niestrawności, anormalna żołądkowo-jelitowa fermentacja, wrzody, chroniczne zaparcia,
  biegunki, choroba Cohna, zaburzenia kwasów żołądkowych, grzybice, złe wchłanianie.
 • katarakta, zaćma, osłabienie widzenia, jęczmień, zaczerwienienie komputerowe
 • niewydolność immunologiczna, guzy rakowe, niewydolność nerek, wątroby, trzustki
 • alergie, astma, anginy, HIV, nowotwory.

 

Sam ujemny REDOX, który można uzyskać przez wtłoczenie wodoru do wody lub wytworzenie w niej wodoru z turmalinu przy pomocy generatora wodoru H-01, to za mało.

Woda prawdziwie uzdrowiskowa ma też zawarte w sobie szczególne wibracje holistyczne – holograficzne. Nasz mózg rozpoznaje je bezbłędnie – ma strukturę holograficzną, podobnie jak Wszechświat. Te nowe jakości wody uzyskasz dzięki wkładowi AVATARI AQUE®, który zamienia zwykłą wodę pitną nie tylko w wodę przesyconą wodorem (do -300 ORP), ale także nadaje jej własności antystresowe, energetyzujące i skuteczniej odkwaszające twój organizm. Jeżeli skorzystasz z wkładu DIAMOND ENERGY AQUE®, w którym dodano 3 kryształy: kwarc różowy, ametyst i kryształ górski, (bębnowane, zaprogramowane holistycznie przez Instytut im dr R.Volla  ), tworzące wir energetyczny, zrobisz dodatkowo stymulację naprawy swojego DNA i detoksykację kory mózgowej.

Wkłady działają 6-10 m-cy (zużycie turmalinu), potem przez okres kolejnych 12-18 miesięcy możesz efektywnie korzystać z funkcjonalności holistyczno – holograficznej kryształów, trzymając je w dłoniach, masując nimi ciało, przyklejając (plastrem) na klatce piersiowej, najlepiej nad pępkiem lub poniżej szyi.

Instrukcja użytkowania i konserwacji wkładów AVATARI AQUA® i/lub DIAMOND ENERGY AQUE®

ZAMÓWIENIA

tel. 601360759

 • Przed pierwszym użyciem wypłucz dokładnie minerały na sitku pod bieżącą wodą.
 • Wsyp wkład-granulki AVATARI AQUE® lub DIAMOND ENERGY AQUE® do szklanej
  butelki z zakrętką typu twist np. po soku frugo lub dr Witt, 0.5-2litry i zalej czystą wodą
  (miękką nie gazowaną, najlepiej źródlaną), na czas 1-4godzin ( mała butelka krócej większa dłużej ).
 • Butelkę zamknij szczelnie i połóż na boku bo wodór gromadzi się w najwyższym punkcie butelki, a będąc gazem o najmniejszej cząsteczce ma skłonności do uciekania z butelki pod nakrętką.
 • Przed pobraniem- piciem wody, koniecznie porusz – zakręć szklanką butelką – ruchem kolistym – jakbyś mieszał(a) łyżeczką. Zobaczysz pęcherzyki gazu – wodoru odrywające się od granulek.
 • Przygotowana w ten sposób woda staje się wodą zredukowaną, posiadającą ujemny potencjał, o silnych właściwościach antyoksydacyjnych /odmładzających, o działaniu antystresowym, energetyzującym organizm, poprawiającym samopoczucie i nastrój, odkwaszającym, stymulującym naprawę DNA i oczyszczanie. Pij ją, polewaj nią dłonie, twarz, ciało… Efekty będą zdumiewające.
 • Im dłużej wkład zalany będzie wodą, tym lepiej, tym silniejsze właściwości i działanie. Np.6godz. przy 2l to ORP nawet do-300. Butelki powyżej 5l wymagają dłuższej ekspozycji np.12-24godz
 • Wkład AVATARI AQUE® lub DIAMOND ENERGY AQUE® może i powinien być stale zanurzony w zmienianej wodzie. Wtedy wydzieli najwięcej wodoru i jest najlepiej wykorzystany.
 • Jednak gdy chcemy zrobić przerwę w użyciu-piciu wody, należy go oczyścić, wypłukać wysuszyć i schować do torebki-woreczka oraz zawinąć w folię aluminiową w celu ochrony przed polami EM .
 • Konserwacja: Raz na dwa tygodnie (lub częściej, przy twardej wodzie nawet dwa razy w tygodniu) wylej wkład-granulki na plastikowe sitko. W miseczce przygotuj 5% roztwór octu spirytusowego. W celu usunięcia kamienia i utlenionych składników zanurz w roztworze na 30 do 60 sekund sito z minerałami i lekko poruszaj, aż roztwór zacznie się pienić. Następnie opłucz wkład pod bieżącą wodą i wsyp przez lejek do butelki. Butelkę również oczyść roztworem octu i wyparz gorąca wodą. W zależności z jak twardej wody korzystasz, ten sam roztwór 5% octu możesz użyć 10-20 razy.
  UWAGA!

  Funkcjonalność przekazywania holistycznych uzdrowiskowych wibracji wkładu-kryształów do wody może zostać osłabiona lub zniszczona przez bardzo silne pole elektromagnetyczne EM (mikrofala, magnesy neodymowe i in.) lub ekstremalne sytuacje, jak pożar.

PORADY – OPOWIEŚCI

Opowieść o wodzie z wodorem o ujemnym ORP i jej pomocnym działaniu w odchudzaniu i przywracaniu prawidłowych nawyków żywieniowych przez odzyskiwanie „intuicji żywieniowej” Podszedłem do tej wody, nasyconej wodorem, o cudownych własnościach w postaci ujemnego potencjału ORP, jako do jeszcze jednej sympatycznej marketingowej bajki. Jednak muszę przyznać, że kiedy zmierzyłem pożyczonym miernikiem ORP potencjał, zobaczyłem na własne oczy co jest w tej wodzie a czego nie ma w mojej ulubionej mineralnej, miernik wyświetlił -251mV. Byłem w lesie sądząc jak wielu innych ludzi, że woda mineralna jest super a tu taka przykra niespodzianka. Moja mineralna miała kwaśne pH, żadnego wodoru i niestety potencjał +345mV. Ludzie wlewałem w siebie coś o właściwościach oksydacyjnych, zasilając swoje stadko wolnych rodników o liczne egzemplarze z zewnątrz.
Jestem osobą, która czasem dba o coś takiego jak dieta i stara się nie objadać konserwantami.
Moją słabością od dziecka były słodycze, a drugą naturą łakomstwo. Zjedzenie dużej czekolady, czterech bajaderek, i kilku eklerek było pestką. Nie będę cię dalej drażnił, sernikiem na zimno z bakaliami i truskawkami na wierzchu. Takie nawyki i przyzwyczajenia sprawiły, że tu i ówdzie obwisały mnie tłuszczykowe fałdki. Jedynie aktywny tryb życia sprawił, że nie roztyłem się.
Najdziwniejsze gdy zacząłem pić wodę REDOX, zaczęło się z chlebem i bułkami, które zaczęły smakować jak sucha mieszanka trocin z papierem toaletowym – potworność. Kanapki poszły w kąt a ulubionymi produktami na kolację stały się same plasterki szynki czy żółtego sera bez dodatków w postaci chleba i smarowideł. Tolerowanym pieczywem został razowy chleb żytni. Moje ulubione czekolady miały teraz, w trakcie picia wody wodorowanej, posmak gliny zmieszanej z cukrem a na półce sklepowej trudno mi teraz znaleźć coś co miałoby dla mnie dobry smak. W zasadzie najlepiej czuję się kiedy nie jem. Źle też znoszę każdą większą porcję (objętość) posiłku. W rozmowach z innymi pijącymi wodę REDOX , ciągle słyszę: czuję się teraz jakoś tak lekko, mam chęć do życia…. a na pytanie o słodycze, odpowiadają… jakoś straciłam chęć na nie, niema już na nie takiego smaku…. Szczegółowe opisywanie tego fenomenu nie jest może tak sensacyjne jak nasza polityka, ale pokazuje, że każdy walczący ze swoim łakomstwem i nadwagą pijąc wodę z wodorem o ujemnym ORP, może sobie pomóc z opanowaniem tego i zmienić swoje żywienie z chaotycznego na intuicyjne. Proszę sobie przypomnieć jak żywią się dzieci: sama kiełbaska, sama szynka, sam serek…a dopiero później po latach treningu i zmuszania jedzą coś tak nierozsądnego jak kanapki.
Mieszając w trakcie jednego posiłku kilka produktów wymagających innego zestawy enzymów do strawienia wprowadzamy wielki bałagan w naszym brzuchu i organizmie… ale to inna już opowieść.

Jak żyć długo a przy tym zdrowo!
Obecnie każdy stara się jakoś zapobiec własnej biodegradacji (starzeniu się) np. odwiedzając kluby fitness gdzie za pomącą ćwiczeń staramy się być w dobrej kondycji i wypracować sportową sylwetkę. Panie a dodatkowo i panowie, choć jeszcze nie tak oficjalnie, spędzają długie godziny w salonach kosmetycznych czy ośrodkach spa & beauty gdzie kompleksowo można zadbać o swój wygląd.
W zakamarkach naszych osobistych biurek, szafek stoją całe szeregi buteleczek antyoksydantów, flawonoidów, witamin, koenzymu Q-10 i mnożyć tu można by to bez końca. Lecz czy poważnie podchodzimy do informacji, że składamy się w ponad 70% z wody; czyli, że jesteśmy takimi ruchomymi jeziorkami wody na dwóch kończynach. Czy w takiej sytuacji nie na rzeczy byłoby zastanowić się nad tym, jakiej jakości wodę wlewamy codziennie do naszego „osobistego jeziorka” które u 70 kg Kowalskiego będzie miało około 45litrow. W tym naszym osobistym jeziorku zachodzą wszystkie reakcje biochemiczne niezbędne dla utrzymania nas przy życiu. Od czasu kiedy badacze japońscy z instytutu wody analizując cechy wody i jej możliwości, udowodnili, że dobra woda to taka, która ma ujemny potencjał ORP np. o wartości –200mV i więcej np. -400mV, wiele wyjaśniło się, czemu ci co piją świętą wodę w Lourdes-Francja, często doznają cudownych uzdrowień.
Woda z tego źródła ma ORP -400mV.
A co z wodą z kranu lub wodami w butelkach? Niestety wszystkie wody w butelkach gdy nalejemy je do szklanki i włożymy do niej miernik ORP, wskażą niestety dodatni potencjał ORP np. +170mV do nawet +400mV. Taki wynik świadczy o przesunięciu potencjału ORP w kierunku oksydacji i obecności wolnych rodników w takiej wodzie – taka woda staje się oksydantem niweczącym antyoksydacyjne działanie używanych przez nas: ziół, kremów, witamin i innych cudownych pigułek.
Natomiast woda z ujemnym potencjałem ORP np. –400mV, nim przejdzie do potencjału dodatniego +300mV to po drodze wymiecie wolne rodniki oddając elektrony do cząsteczek wolnorodnikowych, którym brakuje na orbicie zewnętrznej elektronów. W taki sposób wolne rodniki przechodzą w neutralny stan. Taka woda zredukuje też utlenione w procesach biochemicznych ważne pierwiastki: Mg, Cu, Mn, Zn itd. np. F+++ na F++, żelazo trzywartościowe niszczące nasze tkanki, które często łykamy w tabletkach, na żelazo dwuwartościowe potrzebne hemoglobinie, składnikowi krwi. Czy wiedząc o zagrożeniach i możliwości ich uniknięcia trzeba kogokolwiek przekonywać do wody z wodorem?
Mojego kolegi Zbyszka aktywnego kulturysty nikt nie musi przekonywać, do właściwości wody z ujemnym potencjałem ORP. Według jego słów to obecnie czuje się jakby wracał ze spacerku po lesie a nie z treningu z przerobieniem niezłego tonażu. Wielu też moich cukrzyków i reumatyków dzielnie mi donosi jak spada im poziom glukozy, który dotychczas szybował wśród stanów wysokich. Reumatyków mniej łamie w kościach a i śpią dzięki temu lepiej i wstają prości i z uśmiechem na twarzy. Żeby skończyć zawracanie w głowach jakimiś chorobami powiem że osoby z rakami i po chemioterapii też piją te wodę i z każdym dniem przybywa im pewności, że dadzą radę i wyniki badań to potwierdzają.

Kilka uwag i rad jak korzystać z wody REDOX gdy używamy MMS-a, zioła, różne suplementy.
Gdy organizm zanieczyszczony jest duża ilością zakwaszonych i zdegenerowanych komórek, kwaśnym śluzem, gnilnymi bakteriami, grzybami czy pleśniami i zdecydowaliśmy się na szybką eliminację tych zanieczyszczeń z użyciem bardzo ekonomicznego i sprawnego środka w postaci chlorynu sodu, z którego przyrządzamy MMS-a, to za godzinę po jego użyciu wypijmy 1szklankę wody redox z aktywnym wodorem. Takie zestawienie z godzinną przerwą jest bardzo korzystne. MMS, bardzo aktywny w stosunku do kwaśnych struktur, radzący sobie w krótkim czasie z najgroźniejszymi patogenami, pozostawia w spokoju wolne rodniki. Proces oczyszczania jaki wydarza się z udziałem MMS-a w naszym organizmie, może nawet być źródłem wolnych rodników, ponieważ patogeny lub kwaśne komórki, wręcz palą się i wybuchają w kontakcie z MMS-em. Po takim oczyszczeniu organizm przystępuje do regeneracji co uruchamia szybkie wytwarzanie energii w mitochondriach czyli ATP. Wiemy już, że w tym procesie powstaje dużo rodników hydroksylowych OH-. Woda REDOX wypita 60min po MMS-sie oczyści więc organizm ze zwykłych wolnych rodników i zneutralizuje hydroksylowe, do minimum eliminując straty wynikające z ich agresywnych utleniających możliwości.
Korzystnie jest też używać wody z ujemnym ORP do rozpuszczania lub popijania suplementów typu: witamina C, magnez, jodek potasu, cynk, selen lub rozcieńczania (jeżeli zachodzi taka potrzeba) soków świeżo wyciśniętych. Proces odzyskiwania utlenionych minerałów jest bardzo korzystny dla naszego organizmu i ekonomiczny dla naszej kieszeni. Pamiętajmy przy tych czynnościach by wodę z wodorem pić natychmiast po odkryciu butelki, bez podgrzewania i gotowania bo wtedy jej cenne własności znikają wraz uciekającym do powietrza wodorem.